Dětská kola MTB kola

RB KID 27.5

Na tuto stavbu nám zákazník dodal rám od firmy RB a na nás bylo vymyslet, nacenit a nakoupit vše ostatní. Ideální cena nebyla stanovena, což znamenalo volné ruce při výběru za předpokladu, že se něco nezvrhne až moc 🙂  dětské kolo na zakázku nestavíme každý den a tak se muselo trochu přemýšlet…

dětské kolo na zakázku

Z této hromady komponentů bylo potřeba sestavit fungující celek

 

Hlavní požadavky na spokojený výsledek byly dané…

 • nízká váha
 • jednopřevodník
 • zelený design
 • ukazatel na řadící páčce

Jako první jsme vyřešili sadu. Vzhledem k požadavku na ukazatel na řadící páčce padl výběr na kompletní sadu Shimano XT 8000. Kliky 165 mm, Převodník 30 zubů, kazeta 11 – 36 zubů. Ve hře byl samozřejmě Sram, jelikož na poli jednopřevodníků hraje prim, ale vzhledem k požadavkům a vlastně i spolehlivosti, ucelenosti, dostupnosti náhradních dílů a kvalitě je kompletní sada XT v tomto případě nejlepší možná volba.

dětské kolo na zakázku

Zelená barva byla ústředním motivem

 

Dalším důležitým komponentem jsou kola. Vzhledem k tomu, že jde o první lepší kolo pro mladou slečnu, tak jsme zvolili cenově dostupnější, ale pořád kvalitní a lehké náboje Novatec. Superlehké ráfky Ryde Edge MC1, paprsky Sapim D-light a niple Dt Swiss squorx. Vše jsme bez duší obuli na univerzální pláště Schwalbee racing Ralph v šířce 2,25″.

dětské kolo na zakázku

O kokpit se víceméně v plné parádě postarala firma BBB

 

Kompletní kokpit obstaraly komponenty BBB. Vzhledem k tomu, že BBB dělá velmi krátké představce a navíc letos představili novou karbonovou kolekci, tak jde o zdařilou a originální variantu na již zaběhnuté značky. Řídítka jsme zakracovali na 660 mm, představec v nejkratší délce 50 mm. Na sedlovku jsme použili redukci, jelikož RB používá průměr 30,9 mm, ale z hlediska pohodlí jsme zvolili sedlovku o průměru 27,2 mm.

dětské kolo na zakázku

Sedlo Your Air je lehké, levné a překvapivě pohodlné!

 

Sedlo byla jediná nedotažená věc. Tak trochu účelně jsme na sestavené dětské kolo na zakázku namontovali testovací sedlo Your Air. Důvodů je hned několik… Zaprvé nízká váha při velmi dobré ceně, široká paleta barev (ano, je i zelená :-)) a v neposlední řadě máme otestované, že dětem toto sedlo nevadí a ikdyž se to nezdá, tak plastová skořepina celkem hodně pruží a sedlo je díky tomu pohodlné.

dětské kolo na zakázku

Vyřezané zelené samolepky k nám doputovaly až z USA!

 

Vidlici jsem si záměrně nechal nakonec, jelikož to byla jedna z posledních věcí, kterou jsme řešili celkem dlouho. Pokud člověk nechce za slušnou vidlici nechat půl rozpočtu kola, tak je potřeba využít alternativních zdrojů 🙂 Nakonec se podařilo sehnat Rock Shox Reba s tapered sloupkem, pevnou osou a dálkovým lockoutem za hodně slušnou cenu. Jako třešničku se mi podařilo na ebay najít zelené samolepky v originálním designu. Cesta z USA jim sice pár dní zabrala, ale vyšlo to akorát na garanční prohlídku.

dětské kolo na zakázku

Zelenej krasavec v plné parádě!

 

Na garančce jsme už nastrojili i finální sedlo a celé dětské kolo na zakázku tak dali dohromady. Celkový design doplňují gripy ESI Chunky, zelené bovdeny koncovky, zelená objímka sedlovky… Zelené, orginální a hlavně… udělalo radost a mladá slečna už lítá po závodech!

Pokud i vy máte zájem o stavbu dětského kola na zakázku, neváhejte nás kontaktovat a domluvit detaily stavby…

Galerie

[Best_Wordpress_Gallery id=”7″ gal_title=”RB KID 27,5″]

Share :
VPACE MAX20 dětské kolo pod stromeček
14. 12. 2019
Morati HC 1.1 – Shimano XTR
13. 12. 2021
2 Comments
 • Tomáš Fojtík

  Dobrý den,
  Chci se zeptat na možnost sestavení kola pro dítě, rám RB, 27,5 kola, jednoprevodnik, odpružená vidlice, Něco jako máte na webu? Na kolik podobná stavba vyjde od do dle komponentů?
  S pozdravem
  Tomáš Fojtík
  608857890

 • […] Říkáte si: „Tohle kolo už tady bylo…!?“. No vlastně se pletete, ale na druhou stranu máte tak trochu pravdu 🙂 Děti zkrátka rostou a tatínkové jim pořád dokola dělají radost (a sobě samozřejmě také!). Proto bylo potřeba postavit následovníka RB KID 27,5″… […]

Pingbacks

 1. […] Říkáte si: „Tohle kolo už tady bylo…!?“. No vlastně se pletete, ale na druhou stranu máte tak trochu pravdu 🙂 Děti zkrátka rostou a tatínkové jim pořád dokola dělají radost (a sobě samozřejmě také!). Proto bylo potřeba postavit následovníka RB KID 27,5″… […]