Silniční kola

Ridley Fenix SL – Campagnolo Potenza

Za tuto stavbu kola na zakázku jsem velmi rád a to hned z několika důvodů. V poslední záplavě rámů Specialized a komponentů Shimano je tato Belgicko / Italská varianta vítanou změnou… Navíc si velmi vážím důvěry, která mi byla svěřena, jelikož veškerá komunikace od začátku probíhala na dálku téměř výhradně mejlově a s novým majitelem jsem se setkal až při závěrečném předání kola…

Hned od počátku bylo víceméně jasné co se bude stavět. Zadání mělo jasnou formu a požadavky byly reálné a proběhla jen drobná úprava na pozici kokpitu.

V první fázi ale bylo potřeba sehnat rám a to se nakonec ukázalo jako největší problém. Vlastně už si ani přesně nepamatuju kolik změn nastalo, ale musím velmi poděkovat klientovi, že celou stavbu nepoložil, jelikož spousta lidí by na to neměla.

Zkrátka rám nejdřív byl, po objednání jsme dostali info, že rámy nejsou nalakované a že to bude trvat dva měsíce… OK, mezitím jsme si potvrdili změnu barvy a dostali info, že tmavá varianta by mohla být dříve. Dříve nic nebylo a dostali jsme info, že tmavá varianta nakonec vůbec nebude, jelikož se připravují designy pro rok 2021. Tady už jsem moc nevěřil v úspěch, ale vybrali jsme červeno / stříbrnou verzi a doufali v brzké doručení.

Téměř tři měsíce po složení zálohy konečně dorazil nalakovaný rám Ridley Fenix SL!

Mezitím jsem si samozřejmě připravil všechny ostatní komponenty. Sadu Campagnolo Potenza s lehkými převody 50×34 a 11-32 zubů, zapletená kola Campagnolo Scirocco 35, pláště Schwalbe ONE 25mm a kokpit Fizik Cyrano R5.

Pak šlo vše již ráz na ráz a ve stojanu se mi pod rukama rodil statný belgicko-italský hřebec…

Zajištění kompletního materiálu nechal zákazník v mé režii a prvotní rozpočet se podařilo skoro na 100% dodržet…

Pokud nechcete jít s davem máte vysněnou vlastní originální silničku, bajka nebo triatlonku, neváhejte mě kontaktovat a určitě společně něco vymyslíme!

Share :
Rollingstone Finder – Shimano Ultegra Di2
26. 4. 2019
Specialized S-Works Venge
21. 12. 2019